Торгова назва: Сліпіз
Склад: Кожна таблетка містить:
Езопіклон 3 мг
Властивості: Езопіклон - небензодіазепіновий снодійний препарат. Представляє собою активний стереоізомер зопіклона, що належить до класу циклопірролонів. Циклопірролонові препарати демонструють високу ефективність і низьку токсичність, представляють безпечну альтернативу іншим препаратам, що застосовуються при безсонні.
Езопіклон діє як агоніст на бензодіазепінових сайтах зв'язування, розташованих на ГАМК-А нейронах. Езопіклон швидко всмоктується після прийому всередину, сироваткові рівні досягають піку через 1–1,3 години після прийому.
Показання: Хронічна безсоння.
Спосіб застосування і дози: Рекомендована доза 1 мг, дозу можна збільшити до 2 мг або 3 мг.
Максимальна добова доза 3 мг.
Протипоказання: Гіперчутливість, виражений недостаток дихання, вагітність, годування груддю, вік до 18 років.
Попередження та заходи обережності: Застосування езопіклона (особливо тривале) може призвести до формування фізичної і/або психічної залежності, ризик виникнення якої зростає при збільшенні дози і тривалості лікування, а також у пацієнтів з наявністю в анамнезі зловживання алкоголем або іншими лікарськими засобами та нелікарськими речовинами. Такі пацієнти в період лікування повинні перебувати під ретельним наглядом. Проте, залежність (дуже рідко) може виникати і при застосуванні терапевтичних доз і/або у пацієнтів без індивідуальних факторів ризику.
При застосуванні езопіклона у осіб похилого віку необхідно дотримуватися обережності, у зв'язку з ризиком розвитку вираженого седативного і/або міорелаксуючого ефектів.
Скасування препарату слід проводити поступово.
Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами:
У період лікування слід утримуватися від занять потенційно небезпечними видами діяльності, які вимагають підвищеної концентрації уваги (водіння автомобіля, робота з механізмами) і швидкості психомоторних реакцій.
Побічні ефекти: Загальні побічні ефекти:
-неприємний гіркий або металевий присмак у роті; -головні болі; -біль у грудях; -симптоми грипу; -біль; -сухість у роті; -денна сонливість; -передсмертний стан; -головокружіння; -розлади шлунка; -зниження сексуального потягу; -болі в підчас місячних; -відчуття печії.
Менш розповсюджені побічні ефекти можуть включати в себе:
-висип; -свербіж; -порушення координації; -набряки рук, ніг, щиколоток або гомілок; -болі в підчас сечовипускання; -болі у спині.
Психоневрологічні побічні ефекти включають:
-агресивна поведінка; -помутніння свідомості; -нервозність; -слухові та зорові галюцинації; -погіршення депресії; -суїцидальні думки; -амнезія.