Лікарська форма
Таблетки для прийому всередину.
Склад
Таблетки, що містять 333 мг ацетилгомотаурината кальцію, що еквівалентно 300 мг акампросату, а також допоміжні речовини: кросповідон, мікрокристалічна целюлоза, силікат магнію, карбоксиметилкрохмаль, колоїдний безводний кремнезем, стеарат магнію, тальк, пропіленгліколь і барвник Eudragit ® L 30.
Опис
Таблетки, вкриті оболонкою, двояковипуклі, білого кольору, на одному з боків напис «333». Розфасовані по 12 таблеток у пластиковий блістер, по 7 блістерів у картонну пачку.
Фармакологічна група
Препарати, що застосовуються при алкогольній залежності. Засоби для лікування алкоголізму.
Фармакологічна дія
Алкоголь і його різка відміна чинять різноманітний вплив на структури головного мозку, в тому числі на систему нейротрансмітерів.
Згідно з дослідженнями, Акампросат зменшує надмірне вивільнення нейротрансмітерів, у тому числі глутамату, нормалізуються процеси збудження і гальмування в ЦНС та ГАМК-структурах, виявляє нейропротекторну дію.
На фоні прийому препарату знижується потяг до спиртного, зменшується кількість епізодів алкоголізації. Фармакологія Акампросату ще не вивчена до кінця, проте плацебо-контрольовані клінічні дослідження підтверджують, що тривалість утримання і зниження вираженості абстинентного синдрому у пацієнтів, які приймають препарати ацетилгомотаурината кальцію, вища у порівнянні з групою пацієнтів, які приймали плацебо.
Показання до застосування
Хронічний алкоголізм. Комплексне лікування хронічного алкоголізму.
Протипоказання
Акампросат не призначається:
- при підвищеній чутливості до діючої або будь-якої з допоміжних речовин препарату;
- пацієнтам у стані алкогольного сп'яніння або алкогольної абстиненції;
- пацієнтам молодше 18 років;
- пацієнтам віком старше 65 років;
- жінкам у період вагітності або грудного вигодовування;
- при гострих і хронічних захворюваннях нирок;
- при тяжких патологіях печінки.
Спосіб застосування та дози
Рекомендовані дози:
- У пацієнтів з масою тіла до 60 кг рекомендована доза — 2 таблетки вранці, по одній — вдень і ввечері (добова доза — 4 таблетки);
- У пацієнтів з масою тіла понад 60 кг — по 2 таблетки 3 рази на день (добова доза 6 таблеток).
Рекомендований курс лікування — 1 рік.
Препарат приймають під час або після їжі, запиваючи достатньою кількістю рідини (вода, чай, компот).
Побічні дії
Серед побічних ефектів в період лікування Акампросатом відзначалися:
- з боку ШКТ: відрижка, нудота, блювання, діарея, запор, підвищене газоутворення, болі в животі, зниження апетиту, сухість у роті, минущі зміни в аналізах печінкових ферментів;
- скарги з боку ЦНС: втома, апатія, головний біль, сонливість, запаморочення, непритомність, судоми, зниження настрою, депресія, неврози, дратівливість;
- з боку серцево-судинної системи: тахікардія, аритмія, зниження АТ;
- порушення в роботі органів дихання: риніт, утруднене дихання, кашель, задишка, фарингіт, бронхіт, носова кровотеча, астмоподібні напади;
- порушення з боку органів чуття: миготіння мушок перед очима, двоїння в очах, минуще зниження слуху, шум у вухах;
- з боку сечостатевої системи: зниження сексуального потягу, зниження сексуальних можливостей, метроррагії, зміна кількості сечі, зниження частоти сечовипускань, набряки;
- ендокринні порушення: збільшення або зниження маси тіла, підвищена спрага, явища гіпотиреозу, порушення толерантності до глюкози, підвищення показників лужної фосфатази, креатиніну, лактатдегідрогенази;
- з боку кістково-м'язової системи: міалгія, артралгія;
- алергічні реакції: висипання, макулопапульозний висип, свербіж шкіри, набряк гортані, підвищена світлочутливість.
Передозування
При передозуванні посилюються побічні ефекти, переважно з боку ШКТ. Потрібен нагляд і симптоматичне лікування. При різкому погіршенні стану можливе спостереження в умовах відділення або палати інтенсивної терапії.
Особливі вказівки
Препарат показав більшу ефективність при використанні його як одного з компонентів комплексного лікування алкоголізму, наприклад у поєднанні з психотерапією або участю в групах АА.
Акампросат практично не впливає на фармакокінетику більшості лікарських препаратів, у тому числі використовуваних для лікування алкоголізму, проте рішення про можливість додаткової лікарської терапії приймає тільки лікар.
Акампросат може викликати сонливість або запаморочення, тому його не призначають особам, які керують автотранспортними засобами, а також зайнятим на роботах, що потребують швидкої психічної реакції.
На тлі лікування Акампросатом категорично заборонено вживання спиртних напоїв. Перед початком прийому препарату слід переконатися, що пацієнт не перебуває у стані алкогольного сп'яніння або алкогольного абстинентного синдрому.