Торгова назва: Фебурик 80
Склад: Кожна таблетка містить:
80 мг фебуксостату
Допоміжні компоненти:
моногідрат лактози - 76.5 мг, гіпролоза - 12 мг, мікрокристалічна целюлоза (Avicel РН101) - 129 мг, мікрокристалічна целюлоза (Avicel РН102) - 172.5 мг, кроскармелоза натрію - 25 мг, стеарат магнію - 2.5 мг, колоїдний діоксид кремнію водяний - 2.5 мг.
Властивості: Фермент ксантиноксидаза каталізує дві стадії пуринового обміну: окислення гіпоксантину до ксантину, а потім окислення ксантину до сечової кислоти.
Застосування фебуксостату призводить до більш ефективного зниження концентрації сечової кислоти та підтримки її рівня в сироватці крові порівняно з алопуринолом.
При застосуванні фебуксостату для профілактики та лікування синдрому розпаду пухлини спостерігалося більш інтенсивне та швидке зниження концентрації сечової кислоти в сироватці крові порівняно з алопуринолом.
Показання: Хронічна гіперурікемія при станах, що супроводжуються відкладанням кристалів уратів (з наявністю тофусів і/або підагричного артриту, в т.ч. в анамнезі).
Лікування та профілактика гіперурікемії у дорослих пацієнтів при проведенні цитостатичної терапії гемобластозів з ризиком розвитку синдрому розпаду пухлини від помірного до високого (лише для дозування 120 мг).
Фебуксостат призначений для застосування у дорослих.
Спосіб застосування та дози: Спосіб застосування та режим дозування конкретного препарату залежать від його форми випуску та інших факторів. Оптимальний режим дозування визначає лікар. Слід строго дотримуватися відповідності використовуваної лікарської форми конкретного препарату показанням до застосування та режиму дозування.
Приймають всередину.
Доза становить 80-120 мг 1 раз/добу. Тривалість лікування встановлюється індивідуально, залежно від показань.
Метою лікування є зниження та підтримання концентрації сечової кислоти в сироватці крові менше 6 мг/дл (357 мкмоль/л).
Протипоказання: Вагітність, період годування груддю; дитячий вік до 18 років; підвищена чутливість до фебуксостату.
Заходи обережності: Застосування фебуксостату слід починати лише після купіровання гострого приступу підагри. Застосування фебуксостату може спровокувати розвиток гострого приступу підагри за рахунок вивільнення уратів з тканинних депо та наступного збільшення концентрації сечової кислоти в сироватці крові. Для профілактики приступів підагри рекомендується одночасне застосування НПВП або колхіцину протягом не менше 6 місяців.
На початку застосування фебуксостату та періодично при наявності клінічних проявів рекомендується контролювати функцію печінки.
Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами: При застосуванні фебуксостату можливе виникнення сонливості, головокружіння, парестезії та нечіткості зору, і, внаслідок цього, зниження реакції та здатності до концентрації уваги, тому в період лікування слід дотримуватися обережності при керуванні транспортними засобами та зайняттях іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що вимагають концентрації уваги та швидкості психомоторних реакцій.
Побічні ефекти: З боку нервової системи: часто - головний біль; нечасто - головокружіння, парестезія, геміпарез, сонливість, зміна смакового сприйняття, гіпестезія, гіпозмія (ослаблення обоняння).
Дихальна система: кашель, бронхіт.
Система кровотворення: лейкопенія, анемія, тромбоцитопенія.
Серцево-судинна система: стенокардія, аритмії, артеріальна гіпертензія.
Шлунково-кишкова система: нудота, діарея.
Кістково-м'язова система: артралгія, міалгія.
Дерматологічні реакції: дерматит, кропив'янка, алопеція.
Сечовидільна система: гематурія, поліурія, ниркова недостатність, нефролітіаз.
Репродуктивна система: еректильна дисфункція, гінекомастія, мастодинія.
Алергічні реакції.