Фармакологічна дія препарату Симбалта
Фармакологічна дія - антидепресивна.
Фармакодинаміка препарату Симбалта
Дулоксетин є антидепресантом, інгібітором зворотного захоплення серотоніну і норепінефрину та слабо пригнічує захоплення дофаміну, не маючи значної спорідненості до гістамінергічних, дофамінергічних, холінергічних і адренергічних рецепторів. Механізм дії дулоксетину при лікуванні депресії полягає в пригніченні зворотного захоплення серотоніну і норепінефрину, внаслідок чого підвищується серотонінергічна і норадренергічна нейротрансмісія в ЦНС.
Дулоксетин має центральний механізм придушення больового синдрому, що, в першу чергу, проявляється підвищенням порога больової чутливості при больовому синдромі нейропатичної етіології.
Фармакокінетика препарату Симбалта
Всмоктування. Дулоксетин добре всмоктується при прийомі всередину. Всмоктування починається через 2 години після прийому препарату. Cmax досягається через 6 годин після прийому.
Прийом їжі не впливає на максимальну концентрацію препарату, але збільшує час досягнення Cmax з 6 до 10 годин, що опосередковано зменшує ступінь всмоктування (приблизно на 11%).
Розподіл. Дулоксетин добре зв’язується з білками плазми (>90%), переважно з альбуміном та α1-глобуліном; порушення з боку печінки або нирок не впливають на ступінь зв’язування з білками.
Метаболізм. Дулоксетин активно метаболізується, і його метаболіти в основному виводяться з сечею.
Як CYP2D6, так і CYP1A2 каталізують утворення двох основних метаболітів (глюкуроновий кон’югат 4-гідроксиду-локсетину, сульфатний кон’югат 5-гідрокси-6-метоксидулоксетину).
Циркулюючі метаболіти не мають фармакологічної активності.
Виведення. Тривалість T1/2 дулоксетину — 12 годин. Середній Cl дулоксетину — 101 л/год.
Окремі групи пацієнтів
Стать: Незважаючи на те, що було виявлено відмінності фармакокінетики у чоловіків і жінок (середній кліренс дулоксетину нижчий у жінок), ці відмінності не настільки значні, щоб виникла необхідність у корекції дози залежно від статі.
Вік: Незважаючи на те, що були виявлені відмінності фармакокінетики у пацієнтів середнього та похилого віку (AUC вища і тривалість T1/2 препарату більша у літніх), цих відмінностей недостатньо для зміни дози залежно лише від віку пацієнтів.
Порушення функції нирок: у пацієнтів з тяжкими порушеннями функції нирок (термінальна стадія хронічної ниркової недостатності), які знаходяться на гемодіалізі, значення Cmax і AUC дулоксетину збільшувались в 2 рази. У зв'язку з цим слід розглянути доцільність зменшення дози препарату у пацієнтів з клінічно вираженим порушенням функції нирок.
Порушення функції печінки: у пацієнтів з клінічними ознаками печінкової недостатності може спостерігатися уповільнення метаболізму і виведення дулоксетину. Після одноразового прийому 20 мг дулоксетину у 6 пацієнтів з цирозом печінки і помірним порушенням функції печінки (клас В за Чайлд-П'ю) тривалість T1/2 дулоксетину була приблизно на 15% вища, ніж у здорових людей відповідної статі і віку з п'ятикратним збільшенням середньої експозиції AUC. Незважаючи на те, що Cmax у пацієнтів з цирозом була такою ж, як і у здорових людей, T1/2 був приблизно в 3 рази довший.
Показання препарату Симбалта
- депресія;
- больова форма діабетичної нейропатії.
Протипоказання препарату Симбалта
- підвищена чутливість до препарату;
- одночасне застосування з інгібіторами МАО (див. «Особливі вказівки»);
- декомпенсована закритокутова глаукома.
З обережністю
- загострення маніакального/гіпоманіакального стану;
- епілептичні напади;
- мідріаз;
- порушення функції печінки або нирок;
- ймовірність суїцидальних спроб (див. «Особливі вказівки»).
Застосування під час вагітності та годування груддю
Через недостатній досвід застосування дулоксетину під час вагітності, препарат слід призначати під час вагітності лише в тому випадку, якщо потенційна користь для пацієнтки значно перевищує потенційний ризик для плода. Пацієнтки повинні бути попереджені, що у разі настання вагітності або її планування в період лікування дулоксетином, їм необхідно повідомити про це своєму лікареві.
Через відсутність досвіду застосування дулоксетину у жінок в період грудного вигодовування не рекомендується годування груддю під час терапії дулоксетином.