Сальбовент - бронхолітичний засіб.
Кожна таблетка містить: сальбутамолу сульфат 2,4 мг, що еквівалентно сальбутамолу 2 мг.
Властивості
Сальбутамол є селективним агоністом ß-адренорецепторів, який діє на гладку та скелетну мускулатуру. До них відносяться бронходилатація та розслаблення матки. Початок бронходилатації настає через 15 хв. За оцінками, період напіввиведення сальбутамолу в плазмі коливається від 2 до 7 годин. Сальбутамол піддається метаболізму першого проходження в печінці, близько половини дози виводиться з сечею.
Показання та застосування
Сальбутамол — адренергічний стимулятор групи В, який має високоселективну дію на рецептори м’язів бронхів, а в терапевтичних дозах незначно або взагалі не діє на серцеві рецептори. Салбовент показаний для купірування бронхоспазму при бронхіальній астмі всіх типів, хронічному бронхіті та емфіземі (особливо реагує на сальбутамол).
Побічні ефекти
У деяких пацієнтів сальбутамол може спричинити головний біль, дрібне тремтіння скелетних м’язів (руки), серцебиття або м’язову легку тахікардію, напруження та периферичну чутливість судин, включаючи кропив’янку, ангіоневротичний набряк. Може виникнути нервове напруження, гіпокаліємія
Протипоказання
підвищена чутливість до сальбутамолу, хоча сальбутамол використовується для лікування передчасних пологів, не ускладнених такими станами, як передлежання плаценти, передпологова кровотеча або токсемія вагітності. Препарати сальбутамолу не слід застосовувати при загрозі переривання вагітності протягом першого або другого триместру.
Запобіжні заходи
1. Грудне молоко: ймовірно, сальбутамол потрапляє в грудне молоко, але концентрації невідомі
2. Вагітні жінки: хоча немає доказів того, що сальбутамол є терасогенним, його слід застосовувати в першому триместрі лише в разі крайньої необхідності.
3. Потрібна обережність пацієнтам з тиреотоксикозом або ішемічною хворобою серця, міокардіальною недостатністю, аритміями, схильністю до подовження інтервалу QT, гіпертензією.
4. Лікарські взаємодії:
Дія сальбутамолу пригнічується B-антагоністами, особливо тими, які не мають селективності щодо B-рецепторів, напр. Пропранолол або Окспренолол.
Лікування діуретиками, теофіліном може посилити гіпокаліємію, яка виникає.
Побічні метаболічні ефекти сальбутамолу можуть посилюватися при одночасному застосуванні високих доз теофіліну та його похідних, діуретиків і кортикостероїдів.
Дозування та застосування
за призначенням лікаря або наступним чином:
Дорослі: звичайна ефективна доза становить 2-4 мг (1-2 таблетки сальбовент) 3-4 рази на добу. Якщо адекватної бронходилатації не досягнуто, кожну разову дозу можна поступово збільшити до 8 мг. Однак було встановлено, що деякі пацієнти отримують адекватне полегшення при застосуванні 2 мг (одна таблетка
сальбовент) три-чотири рази на добу. Пацієнтам літнього віку або тим, у кого відомо, що вони надзвичайно чутливі до бета-адренергічних стимуляторів, рекомендується починати лікування з 2 мг (одна таба сальбовент) три-чотири рази на день.
Діти - наступні дози слід вводити 3-4 рази на день:
6-12 років: 1 таблетка сальбовент.
Старше 12 років: як дорослим (2-4 мг)
Упаковка:
Упаковка 30 таблеток.
Виробник: Alexandria Co. for Pharmaceuticals & Chamleal Industries Alex. - Єгипет